Wykręcanie świec żarowych bez demontażu głowicy

Masz problem ze świecą żarową? Zapieczona, ukręcona to spory problem…
Co robić?
U nas wymienisz BEZ DEMONTAŻU GŁOWICY !!!

AUTO CZĘŚCI NAPRAWA – JOLANTA DOMAŃSKA
21-400 Łuków; Radzyńska 4.

Umów się na wizytę
14,498 Naprawionych Aut
1,495 Przeprowadzonych Tuningów
99% Zadowolonych Klientów
2,384 Pozytywnych Opinii
Ekspresowe i profesjonalne usługi

Samochód źle odpala, auto nie chce palić?
Trudno ciężko odpala na zimnym, ciepłym silniku ??

Jeśli podejrzewasz, że w Twoim dieslu niesprawne są świece żarowe, nie czekaj zbyt długo – niesprawna świeca żarowa powoduje trudności z odpaleniem auta zimnego czy nawet ciepłego,
może być przyczyną wielu niesprawności i prowadzić do kolejnych poważnych usterek w silniku diesla.

Diesel z niesprawnymi świecami żarowymi może przejeździć całe lato i jesień bez najmniejszego kłopotu.
Często dopiero pierwszy mróz weryfikuje jego sprawność…

Oferujemy Państwu profesjonalną usługę wykręcenia zapieczonej, zerwanej, ukręconej świecy żarowej
bez konieczności demontażu głowicy co wiązałoby się z wysokim kosztem robocizny.

 

 

Umów się na wizytę
Dla nas ważne są efekty!
Opinie klientów

Wymiana automatycznej skrzyni biegów, przewody hamulcowe , wahacze przód + tył regeneracja piasty I wymiana tarcz I klocków , odblokowanie pełnego fisa Pan Robert to znający się na robocie mechanik szybko I sprawnie wymieniono wszystkie części, wszystko zostało opisane I udokumentowane na zdjęciach. Bardzo polecam !!

Olek
Masz problem z samochodem?Skorzystaj z usług doświadczonego zespołu!
Współpracuj z ekspertami

Zajmujemy się:

  • wykręcaniem urwanych świec żarowych,
  • wykręcaniem zapieczonych świec żarowych,
  • wyciąganiem żarników,
  • gwintowaniem i czyszczeniem gniazda świecy żarowej,
  • frezowaniem gniazda świecy żarowej w głowicy.

Usługę wykonujemy za pomocą specjalistycznych narzędzi renomowanej marki w naszym serwisie
lub w przypadku gdy nie ma możliwości dojazdu do nas – Przyjedziemy do Państwa!

Demontaż zerwanej świecy

Oczyszczenie gniazda z nagaru

Naprawa gwintu w bloku silnika

Zabezpieczenie pastą i montaż nowej świecy

Masz problem z samochodem?Skorzystaj z usług doświadczonego zespołu!
Ważne informacje

Do każdego auta podchodzimy indywidualnie i cena jest zależna głównie od typu silnika i dostępu do świec.
CDI, DCI, DTI, HDI, JTD,CRD, MultiJet, D4D….

250zł jest to cena wykręcenia pierwszej świecy w silniku wysokoprężnym.
Każda kolejna to koszt rzędu 150 do 300zł.

Cena naszych usług jest uzależniona od stopnia trudności, czyli pracochłonności poszczególnych etapów prowadzonych prac – może zostać ustalona w drodze negocjacji.

Jeżeli są Państwo zainteresowani poznaniem szczegółowej ceny naszych usług, prosimy o telefon ewentualnie e-mail, a my skontaktujemy się z Państwem jak najszybciej.

Świece żarowe są nieodłącznym elementem silnika o zapłonie samoczynnym ZS (Diesla). Ich rolą jest podgrzewanie powietrza w komorze wstępnej lub komorze spalania w celu umożliwienia samozapłonu mieszanki. Świece żarowe spotkamy zarówno w starszych, jak i nowszych silnikach.

Pracują one przy uruchomieniu jednostki napędowej oraz w nowszych silnikach przez krótki czas podczas jazdy przy zimnym silniku. Warto zauważyć, że im bardziej zużyty jest układ wtryskowy samochodu, tym bardziej do zapłonu potrzebne jest ciepło uzyskiwane od świec żarowych. To sprawia, że najwięcej pracy z podgrzewaniem świece żarowe mają w zimie. To wtedy widać najwięcej problemów i niesprawności z nimi związanych. Przed zimą wielu kierowców decyduje się na ich wymianę.

Często zdarza się, że świec nie można wykręcić, bo są zapieczone lub urywają się w trakcie odkręcania. Nie ma na to reguły i jest to niezależne od działania mechaników. Jeżeli świeca żarowa ma się urwać, to i tak do tego dojdzie. Są modele aut, w których istnieje podwyższone ryzyko takiego obrotu sprawy.

Do najczęściej spotykanych awarii tego typu dochodzi w silnikach Mercedesa (CDI),Oplach z silnikami DTI i CDTI oraz w Toyotach z jednostkami D4D. Urwaniu świecy żarowej sprzyja fakt, że wielu producentów konstruuje świece długie i cienkie, z gwintami M8 i M10. Najgorzej w tym wszystkim ma klient. Kiedy przyprowadza samochód do warsztatu na wymianę świec żarowych, rzadko kiedy dostaje informację, że istnieje ewentualność niepowodzenia. Z kolei mechanicy nie są winni urwaniu świec. Powstaje zatem sytuacja patowa, w której to klient narażony jest na wysokie koszty.

Usunięcie takiej świecy często nawet dla pracowników autoryzowanego serwisu jest bardzo trudne. Problemem są głównie koszta. Urwana świeca żarowa oznacza, że pozostałą część należy wyjąć od strony głowicy silnika. Oznacza to konieczność jej zdjęcia, a to generuje duże wydatki. Nierzadko zdjęcie głowicy w aucie wysokiej klasy to 5000-6000 zł.

Na rynku polskim pojawiło się rozwiązanie, które eliminuje tę niedogodność. Mowa o wykręcaniu świec żarowych specjalnymi narzędziami. Zestaw takich narzędzi można oczywiście kupić, ale jest bardzo drogi – kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego warto powierzyć tę usługę mechanikom, którzy przyjadą ze wspomnianym narzędziem i wykręcą świece bez zdejmowania głowicy.

Jak prawidłowo wykonać taką wymianę za pomocą specjalistycznych narzędzi? Po pierwsze należy używać narzędzi przystosowanych do konkretnych silników.

Na szczęście producent wyposaża mechaników w cały potrzebny zestaw z różnymi końcówkami, co pozwala na naprawę praktycznie wszystkich modeli silników.

Realizacje
Wymiana świec żarowych
Masz problem z samochodem?Skorzystaj z usług doświadczonego zespołu!